آموزش آنلاین موسیقی

برتری های آموزش آنلاین موسیقی

برتری های آموزش آنلاین موسیقی

با وجود ارتباط آسان و سریعی که از راه اینترنت و ابزار کامپیوتری فراهم گردیده است، آموزش آنلاین موسیقی به عنوان یک راه آسان جهت یادگیری موسیقی در کلیه ی دنیا محبوبیت دارد. با این روش هنر جو ها می توانند همه ی نیاز ها و خدمات اموزشی خود را در منزل خود و بدون اینکه نیاز به هدر دادن وقت اضافه جهت رفت و آمد به اموزشگاه های موسیقی را داشته باشند، دریافت نمایند.

تنها موردی که اموزش آنلاین موسیقی نیاز دارد یک لپتاپ یا یک کامپیوتر خانگی و یا حتی موبایل برای برقراری ارتباط اینترنتی است. وسایلی که در حال حاضر در تمام خانه ها وجود دارد. با این امکان نیازی نیست که تنها به دنبال اساتید موسیقی شهر خود و یا نزدیک محل زندگی خود باشید بلکه این امکان را به شما می دهد تا به اساتید موسیقی در سراسر ایران دسترسی داشته باشید و از آن ها خدمات آموزشی دریافت نمایید.

اموزش موسیقی آنلاین به ویژه برای علاقه مندان به موسیقی در روستاها و شهرهایی که دسترسی به استاد موسیقی با کیفیت ندارند، خیلی مفید است. همه ی خدمات آموزش موسیقی آنلاین از راه وب سایت ارائه می گردد.

مقرون به صرفه بودن

در حالت کلی هزینه آموزش مجازی موسیقی نسبت به کلاس های خصوصی و کلاس های آموزشگاه های موسیقی کم تر است و دلیل اصلی آن حذف هزینه و زمان رفت و آمد اساتید به منظور رفتن به اموزشگاه و یا منزل هنرجو است. که در عین کم هزینه تر بودن کارایی خود را در آموزش موسیقی حفظ نموده است.

آزادی عمل برای انتخاب اساتید

در آموزش آنلاین، شبکه اینترنت این امکان را به کاربرن می دهد تا جهت اتنخاب اساتید آزادی عمل بیشتری داشته باشند. و مجموعه ای از اساتید متنوع در سبک های مختلف را بر اساس علاقه مندی خود انتخاب نماید و به جای اینکه یک موسسه یا آموزشگاه استاد را برای هنرجو انتخاب نماید، خود هنرجو این انعطاف پذیری را دارد که استادش را انتخاب کند.

راحتی کلاس های آنلاین

از جمله مشکلاتی که هنرجویان موسیقی دارند رفت و آمد به محل برگزاری کلاس است این مشکل به ویژه برای والدینی که فرزندان خود را به کلاس موسیقی می برند بیشتر است چون بایستی زمان بیشتری صرف نمایند تا فرزند خود را به آموزشگاه ببرند. و همچنین منتظر اتمام کلاس بمانند تا فرزندشان را به خانه برگردانند که این رفت و امد ها موجب صرف وقت و هزینه اضافی برای والدین و سایر هنرجو ها و اساتید می شود. ولی در آموزش موسیقی مجازی رفت و امد بطور کامل حذف شده است. و هنرجویان و والدین آن ها به راحتی در منزل خود یک کلاس موسیقی دارند. و در انتخاب زمان برگزاری کلاس آزادی عمل دارند که موجب برنامه ریزی زمانی بهتر و سریع تر برای آن ها می گردد.

آموزش آنلاین موسیقی

امکان ضبط و نگهداری جلسات آموزشی

اکثر مواقع در کلاس های موسیقی هنرجوها برخی از مطالب گفته شده در کلاس را فراموش می کنند. هنرجویان می توانند کلاس های آنلاین موسیقی که شرکت می کنند را در کامپیوتر خود ذخیره کنند تا بتوانند در صورت نیاز کلاس را هر وقت که بخواهند برای دفعات زیادی بازبینی و مرور نمایند. و تنها با یکبار پرداخت هزینه کلاس چند بار از آن استفاده نمایند. این کار موجب یادگیری بیشتر هنرجو و درک بهتر مطالب کلاس می شود.

تمرین آنی بلافاصله بعد از کلاس

با استفاده از آموزش موسیقی به روش آنلاین هنرجویان میتوانند بلافاصله پس از اتمام کلاس که مطالب در ذهن آنها است و انرژی آن ها برای تمرین حداکثر است، درس آن جلسه را تمرین نمایند. اولین تمرین موسیقی پس از کلاس مهم ترین و تاثیر گذار ترین تمرین است. در حالتی که پس از اتمام کلاس در آموزشگاه موسیقی هنرجو بایستی تا منزل خود برود که موجب خستگی و پایین آمدن بازدهی برای اولین تمرینش می شود.

آمادگی قبل از کلاس

با توجه به اینکه کلاس های آنلاین موسیقی در منزل اجام می گیرد هنرجو میتواند پیش از کلاس تمرین جلسه قبل خود را مرور نماید تا با آماده شدن صدا و انگشتان در خوانندگی و نوازندگی خود را برای کلاس پیش رو و یادگیری مطالب جدید آماده نماید. هنگامی که با آمادگی بیشتر کلاس موسیقی را آغاز نمایید بازدهی کلاس و یادگیری شما بیشتر خواهد شد.

فعالیت بیشتر و مفیدتر در کلاس های آنلاین موسیقی

در کلاس های موسیقی که بصورت آنلاین برگزار می گردد از وقت کلاس به نحو مفید تری به کار می رود. بر اساس تحقیقی که در سال 2010 در دانشگاه لوزیانا آمریکا انجام گرفته است، رفتارها و فعالیت های غیرمرتبط در کلاس های حضوری 36 درصد بیشتر از کلاس های آنلاین موسیقی می باشد. در آموزش آنلاین موسیقی هنرجو فعالیت مفید و تمرکز بیشتری در حین کلاس دارد.

به علت اینکه در کلاس آنلاین موسیقی فعالیت های غیر مرتبط ناشی از خستگی، پراکنده شدن ذهن، اتلاف وقت و صحبت کردن های اضافی استاد و هنرجو کم تر است. و بر اساس همان تحقیق در آموزش های آنلاین نوازندگی تایمی که هنرجویان در طول کلاس موسیقی به نوازندگی ساز می پردازند. 22 % بیشتر از کلاس های موسیقی به روشهای معمول در آموزشگاه ها است. و همچنین ارتباط چشمی میان استاد و هنرجو در آموزش آنلاین به مراتب بیشتر است.

آموزش آنلاین موسیقی

طول عمر بیشتر کلاس ها

هنرجویانی که در کلاس های آنلاین موسیقی شرکت می نمایند تمایل بیشتری به ادامه کلاس-ها و دوره های آنلاین بعد از اتمام یک دوره دارند به علت آنکه هنرجو کلاس های انلاین را جزئی از برنامه هفتگی خود می داند که به راحتی در منزل به آن می پردازد. این تداوم موجب رسیدن هنرجو به سطوح بالاتری از مهارت و پیشرفت در موسیقی می گردد.

تغییر زمان کلاس توسط هنرجو

در بیشتر آموزشگاه های موسیقی تایم جلسات یک روز و ساعت مشخص در هفته است که که امکان تغییر سریع تایم و روز کلاس وجود ندارد. و هنرجو در حالی که در آن تایم نتواند در کلاس شرکت کند آن جلسه را از دست می دهد.

امکان تنظیم دوربین

در کلاس های انلاین موسیقی وب یا دوربین لپتاپ یا هر وسیله ایی که از آن به کار کمی برید میتواند جوری تنظیم شود تا تنها بخش های مورد نظر از ساز و فرد برای استاد و هنرجو نمایش داده شود فرض نمایید تایم کلاس شما در ساعتی از روز یا شب باشد که چهره شما مناسب دیده شدن نباشد یا آمادگی نداشته باشد در کلاس های آنلاین میتوانید تنظیم نمایید که چه قسمتی نمایش داده شود. و همچنین روی قسمت هایی از انگشت و ساز خودتان یا استاد که نیاز به دقت بیشتر دارد تمرکز نمایید و از نمای نزدیک در کامپیوتر یا موبایل خود آن قسمت ها را ببینید.

برچسب ها: بدون برچسب

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *