مدیتیشن با موسیقی

زمان مناسب مدیتیشن با موسیقی

زمان مدیتیشن با موسیقی

مدیتیشن با موسیقی، موسیقی قدرتمند است به این دلیل که توانایی شفابخشی را دارد. و هنگامی که با مدیتیشن همراه شود، می‌ تواند تغییرات مثبت زیادی در وضعیت سلامت شما به ارمغان بیاورد. آیا شما مدیتیشن می‌کنید؟ اگر پاسختان به این سوال مثبت است، احتمالاً مشتاق هستید بدانید که هنگامی که همراه با مدیتیشن به موسیقی گوش می‌سپارید، چه اتفاقی می‌افتد.

بعضی از مردم معتقدند که شنیدن موسیقی در هنگام مدیتیشن حواس افراد را پرت و از جریان مدیتیشن منحرف می‌کند. اما واقعیت دقیقاً برعکس است. گوش دادن به موسیقی، نه تنها قدرت تمرکز را بالا می‌برد، بلکه با آرامش و آسودگی ذهن و بدن شما، به دست‌یابی به تندرستی کلی و همه‌جانبه کمک می‌کند. البته این نمی‌گوید که باید آهنگ‌های هیپ‌هاپ و شش‌وهشتی را گوش داد! بلکه موسیقی مناسب برای مدیتیشن، آرام و آرامش‌بخش است که به مغز کمک می‌کند بهتر تمرکز کند و از این طریق، فواید و مزایای مدیتیشن شما را افزایش می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینکه گوش دادن به موسیقی در هنگام مدیتیشن چه فوایدی برای بهبود وضعیت سلامتتان دارد، این مقاله را مطالعه کنید.

مزایای گوش ‌سپردن به موسیقی در هنگام مدیتیشن

ممکن است به ذهن شما خطور کرده باشد که وقتی همراه با مدیتیشن به موسیقی گوش می‌دهیم، چه اتفاقی رخ می‌دهد. در پاسخ به این سوال باید گفت که وقتی موسیقی آرامش‌بخشی در حال پخش است، همراهی آن با مدیتیشن باعث افزایش عمق صلح و آرامش درونی شما خواهد شد. موسیقی ملایم و آرام فضایی را فراهم می‌کند که موجب می‌شود مدیتیشن شما به طور موثر‌تری انجام شود. فواید این ترکیب بسیار فراوان است.

<yoastmark class=

۱.کاهش استرس

هنگام مدیتیشن، زمانی که صرف تمرکز ذهن شما می‌شود، بسیار مهم است. در این شرایط، ممکن است گاهی اوقات اذیت شوید یا صداها و سر و صدای اطرافتان توجه شما را پرت کند. اما وقتی در حال مدیتیشن به مـوسیقی گوش می‌دهید، به شما کمک می‌کند به راحتی تمرکز کنید و این روش بسیار موثری است برای کاهش استرس و اضطراب شما.

۲. افزایش تمرکز در هنگام مدیتیشن

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، در هنگام مدیتیشن ممکن است با هجوم افکار مزاحمت کننده مواجه شوید. در چنین مواقعی، گوش دادن به موسیقی می‌تواند به شما کمک کند به طور کامل تمرکز کنید. اگر می‌خواهید مدیتیشنتان عمیق‌تر و مؤثرتر باشد، می‌توانید برای زمان مدیتیشن، آهنگ‌هایی با طبیعت آرام و سبک را انتخاب کنید. این آهنگ‌ها علاوه بر بهبود توانایی‌های شناختی شما، به شما کمک می‌کنند تا بهتر تمرکز کنید.

۳. بهبود رژیم غذایی و هضم و گوارش غذا

بسیاری از افراد کنترل کردن غذای خود را به چالشی می‌کشند، اما شاید شگفت‌زده شوید که گوش دادن به موسیقی در هنگام مدیتیشن می‌تواند به شما در کنترل عادات غذایی کمک کند. اگر شما نیز در دسته‌ای از افرادی هستید که به دنبال کاهش وزن هستند، می‌توانید با شروع به مدیتیشن و هم‌زمان گوش دادن به موسیقی آرامش‌بخش، این مسیر را آغاز کنید.

۴. داشتن فواید درمانی و شفابخش

شنیدن موسیقی ملایم و آرام در هنگام مدیتیشن می‌تواند تأثیراتی درمانی و شفابخش بر بدن شما داشته باشد. به‌طور مثال، در دوره پس از بعضی عمل‌ها و جراحی‌ها، گوش دادن به موسیقی در حین مدیتیشن به فرآیند درمان و بهبود بدن شما کمک می‌کند. همچنین، این موسیقی می‌تواند منجر به کاهش درد و آرامش بیشتری در شما شود.

<yoastmark class=

۵. حفظ تعادل عاطفی

گوش دادن به موسیقی در هنگام مدیتـیشن به شما کمک می‌کند تا تعادل عاطفی خود را حفظ کنید. به طور دقیق‌تر، آن به شما کمک می‌کند تا از دایره مشکلات خود خارج شده و وضعیت عاطفی ذهنتان را به حالت متعادل تغییر دهید. شنیدن موسیقی در زمان مدیتیشن نقش مهمی در توازن احساسات شما ایفا می‌کند.

۶. آسودگی و طراوت بخشیدن به بدن

شنیدن موسـیقی در هنگام مدیتیشن به شما کمک می‌کند تا به آرامش و آسودگی بدنتان برگردید و به وضعیت قبلی خود بازگردید. همچنین، گوش دادن به موسیقی در هنگام مدیتیشن می‌تواند به عنوان یک محرک و الهام‌بخش عمل کند. این عمل باعث بهبود عملکرد شما می‌شود و شما را به لذت بیشتری هدایت می‌کند. همچنین، این موسیقی می‌تواند به شما کمک کند تا به وضعیتی از خوشبختی دست یابید و در ریلکس کردن بدنتان یاری‌تان کند.

۷. لذت‌بخش کردن سیر و سیاحت ذهنی

بیشتر مردم ترجیح می‌دهند که هنگام سفر و سیر به موسیقی گوش دهند؛ زیرا این کار به آرامش و مسلط شدن ذهنشان کمک می‌کند و سفرشان را آرامش‌بخش می‌سازد. همچنین، هنگامی که در حالت مدیتیشن قرار می‌گیرید (به ویژه در حالت پرواز روح) و در عالمی متفاوت سفر می‌کنید، می‌توانید به طبیعی خودتان را آرام کنید. در این موارد، کافی است به موسیقی آرامش‌بخش گوش دهید تا ذهنتان را آرام و بر خود مسلط کنید.

برچسب ها: بدون برچسب

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *