هنگ درام برای کودکان

هنگ درام برای کودکان

یکی از ساز های محبوب امروزی در جامعه هنگ درام می باشد ، هنگ درام برای کودکان به دو دلیل آموزش پذیری بالای کودکان و سادگی آن گزینه ای مناسب می باشد .

هنگ درام برای کودکان

Handpan که به نام Hang Drum نیز شناخته می شود ، یک ساز کوبه ای نسبتاً جدید است که در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است . با شکل بشقاب پرنده و صدای تحسین برانگیزش که گاهی یادآور زنگ یا طبل است متمایز می شود . اگرچه هنگ درام اغلب یادآور موسیقی مدیتیشن است ، به یک قلمرو غیرمنتظره با عنوان موسیقی کودکان نیز راه پیدا کرده است . آموزش هنگ درام برای کودکان مزایای زیادی به همراه دارد ، از جمله اینکه خلاقیت و نوآوری را در کودک تقویت می کند ، از همه مهمتر کودک مهارت جدید و بروزی می آموزد که سبب افزایش اعتماد بنفس در آنان می شود ، از طرفی هماهنگی و تمرکز دست را افزایش می دهد ، از این رو تمام نیمکره های مغز درگیر می شوند و در نتیجه ضریب هوشی افزایش می یابد . آموزش نت خوانی پیانو از دیگر آموزش های پرطرفدار برای کودکان می باشد که سبب افزایش خلاقیت در آنان می شود .

هنگ درام برای کودکان

آموزش بلز کودک ؛ ساز بلز نوعی ساز موسیقی به شکل سنتور می باشد که برای کودکان طراحی شده است و این ساز در حقیقت از نوع ساز…

آموزش هنگ درام

تقریباً هیچ سازی وجود ندارد که بتوان آن را به راحتی نواختن هندگرام یاد گرفت . پس از یادگیری تکنیک لمس که معمولاً بین 20 تا 30 دقیقه طول می کشد ، می توانید به طور مستقیم شروع به نواختن کنید . با تعویض دست چپ و راست ، می توان ملودی های ساده را بدون هیچ دانش قبلی ای نواخت . آموزش هنگ درام برای کودکان بسیار ساده محسوب می شود ، پس از یادگیری تکنیک های اولیه ، راه های زیادی برای بهبود نواختن ساز وجود دارد . از آنجایی که هنگ درام یک ساز ریتم و ملودی است ، می توانید در دو زمینه به یادگیری ادامه دهید ؛ با توجه به زمان های مشخص شده ی مختلف ( معمولا زمان 3/4 ، زمان 4/4 ) یا پارادیدل ، می توان تمرینات زیادی را در زمینه سازهای کوبه ای انجام داد . ملودی یا هارمونی : این قطعاً الزامی نیست ، زیرا ما می‌توانیم به طور شهودی بشنویم که چه چیز هایی با هم دیگر ترکیب خوبی ایجاد می کنند . با این حال ، دانستن چگونگی ساخت ملودی های مختلف و یادگیری بهترین نحوه نواختن می تواند مفید باشد . آموزشگاه موسیقی کودک شهبازی سعی دارد به بهترین نحو و با بروزترین متد ها ، آموزش هنگ درام را ارائه دهد .

ساز هنگ درام کودکان

همانطور که گفتیم آموزش هنگ درام برای کودکان ، موردی بسیار مناسب محسوب می شود . ساز هنگ درام برای کودکان نوعی تحریک خلاقیت محسوب می شود ، به طوری که بچه ها می توانند ملودی های خود را اختراع و بداهه پردازی کنند . از دیگر مزایای این ساز برای کودکان ، تقویت ارتباطات عاطفی آنان است به طوری که می توانند احساسات خود را از طریق نواختن به دیگران ابراز کنند که این کار بسیار منحصر بفرد می باشد . یکی از جذاب ترین ویژگی های هندپن برای کودکان ، سادگی ظاهری و استفاده ی آن است . برخلاف بسیاری از سازهای سنتی که می‌توانند پیچیده و ترسناک به نظر برسند ، Handpan خود را با چیدمان واضحی از نت‌ها نشان می‌دهد که کودکان را از همان ابتدا به کشف و خلق کردن دعوت می‌کند . علاوه بر این، محدوده نسبتا کم نت‌های Handpan ، فرآیند یادگیری اصول موسیقی مانند مقیاس‌ها و آکوردها را ساده می‌کند . این به کودکان اجازه می دهد تا درک اساسی شان از موسیقی را در حالی که سرگرم نواختن هستند ، توسعه دهند . با این حال این سادگی یادگیری ؛ محبوبیت این ساز را محدود نمی کند ، برعکس پایه محکمی را فراهم می کند که کودکان می توانند در عین افزودن مهارت ، سبک موسیقی منحصر به فرد خود را بسازند و کشف کنند .

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *