آموزش آنلاین موسیقی در تبریز

آموزش آنلاین موسیقی در تبریز

آموزش آنلاین موسیقی در تبریز

آیا آموزش آنلاین موسیقی در تبریز امکان پذیر است؟ این اولین سئوالی است که هنرجویان موسیقی امروزی معمولاً مطرح می‌کنند. در جهان امروز، با پیشرفت سرعت اینترنت و تکنولوژی، فرصت‌های جذاب برای استفاده از ابزارهایی مانند لپتاپ و گوشی‌های هوشمند برای آموزش موسیقی نیز فراهم شده است. در دنیای امروز، رشد سریع در انتقال دانش و مهارت‌ها به حدی است که یکی از روش‌های مورد علاقه و مدرن برای انتقال فرهنگ و هنر موسیقی، آموزش آنلاین موسیقی از طریق اینترنت و از بین بردن محدودیت‌های جغرافیایی و زمانی است.

شاخه‌های مختلف موسیقی چیست؟

 • امبینت
 • بلوز
 • کلاسیک
 • کمدی
 • کانتری
 • دنس
 • الکترونیک
 • اکیپریمنتال
 • فولک
 • هیپ‌هاپ
 • جز
 • متال
 • پاپ
 • عصر جدید
 • پانک
 • راک
 • آر اند بی
 • موسیقی منطقه‌ ای

مزایای آموزش آنلاین موسیقی در تبریز

دسترسی

کلاس های مجازی باعث کمک به افراد خجالتی می شود تا بدون هیچ گونه نگرانی، موسیقی خود را در محیط آرام خانه خود بیاموزند و در نتیجه در کلاس درس احساس راحتی نمی کنند.

هزینه

دروس از پیش ضبط شده یا درس‌های متنی به این معنا است که معلم برای یاد دادن به شما مجبور نیست حضور داشته باشد و درس در هر زمان در دسترس شماست. برای معلم، این بدان معناست که درس‌ها می‌توانند به صورت شبانه روزی در دسترس باشند، حتی اگر خودشان در جلسه یا در تماس تصویری با شما نباشند.

در نتیجه، آنها می‌توانند هزینه کمتری بابت هر درس بگیرند و شما نیز در هزینه خود صرفه‌جویی می‌کنید و هزینه کمتری بابت ثبت نام پرداخت می‌کنید. همه برنده هستند! همچنین، هزینه‌ای برای رفت و آمد و خرید بلیط و غیره نیز صرف نمی‌کنید و این پول‌ها برایتان ذخیره می‌شود.

انعطاف پذیری

یکی دیگر از مزایای بزرگ دوره‌های آنلاین موسیقی، در دسترس بودن آنها است. به جای این که مجبور شوید سفر خود را برای حضور در یک کلاس حضوری برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید به سادگی با روشن کردن رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود، در هر زمان و هر کجا که هستید به درس‌های موسیقی خود دسترسی پیدا کنید. این یک راه حل ایده‌آل برای افراد مشغول در همه جا است. همچنین، در صورت غیبت از جلسه‌ای، به راحتی می‌توانید به کلاس‌های ضبط شده جلسات قبل دسترسی پیدا کنید و هیچ مبحثی را از دست ندهید.

آموزش آنلاین

خودگام بودن

مزیت اصلی کلاس‌های مجازی موسیقی، این واقعیت است که می‌توانید با سرعت دلخواه خود پیش بروید. این مورد همیشه صادق نیست، اما اکثر درس‌های آنلاین موسیقی به شما این انعطاف را می‌دهند تا با برنامه متخصصانه زندگی خودتان دوره‌ها را پیش ببرید. هنگامی که وقت دارید، ثبت‌نام کنید، تمرین‌ها را با سرعت دلخواه خود انجام دهید و سپس وقتی آماده شدید، در آزمون آنلاین موسیقی شرکت کنید و مدرک آنلاین بگیرید.

بسترهای کلاس مجازی استرس ناشی از یادگیری موسیقی را از بین می‌برند و این امر باعث می‌شود افراد در هر سطحی بتوانند از جایی که امکانش را دارند به کلاس متصل شده و از مباحث استفاده کنند. همچنین، می‌توانند تصویر خود را در گروه‌های مجزا به اشتراک بگذارند، تا در کلاس مجازی فقط برای استاد قابل مشاهده باشد و سایرین آنها را نبینند، و بدون هیچ خجالتی به نواختن بپردازند.

آیا آموزش آنلاین موسیقی اشکالاتی دارد؟

انگیزه

بزرگترین عیب درس‌های آنلاین موسیقی، کاهش انگیزه است. مگر اینکه شما یک دانش‌آموز با انگیزه بالا باشید، ممکن است به دلیل عدم حضور در کلاس‌های حضوری و عدم دیدن دوستانتان، انگیزه‌تان تمام شده و به سادگی دروس خود را نادیده بگیرید. برای بهره‌مندی بیشتر از دوره‌های آنلاین، باید متمرکز و متعادل باشید. اساتید باید یادشان باشد که یک دوره موسیقی خوب، همه چیز را جالب نگه می‌دارد و با سرعت مناسبی حرکت می‌کند تا به شاگردان در ادامه مسیر کمک کند.

بدون راهنمایی فیزیکی

آموزش آنلاین موسیقی مناسب چه کسانی است؟

 • به علت مشغله‌های روزمره و مشکلات ترافیک و رفت و آمد، از دست کلاس‌های خود محروم می‌شوید.
 • به عنوان یک دانشجوی شهرستان، قادر به حضور در کلاس‌های زنده با استاد خود نیستید.
 • برای شرکت در کلاس‌های ساز در شهرستان‌های دیگر، با هزینه و زحمت رفت و آمد بسیاری مواجه هستید.
 • در مسافرت‌های طولانی، نمی‌توانید به کلاس‌های موسیقی خود بپیوندید.
 • ترافیک، آلودگی هوا و مسائل مربوط به رفت و آمد به آموزشگاه موسیقی، برای شما دشواری‌هایی ایجاد کرده است.
 • به عنوان یک دانش‌آموز، رفتن به کلاس موسیقی به تازگی مشکل برای شما شده است.
 • رساندن فرزندانتان به کلاس‌های حضوری با مشکلاتی همراه است.

آموزش موسیقی در تبریز

آموزش آنلاین پیانو در تبریز

پیانو، سازی قدیمی با طرفداران فراوان است. این ساز صفحه کلیددار معروفترین ساز بین سازهای صفحه کلیددار است. صدای پیانو زمانی به وجود می‌آید که چکش‌ها به سیم‌های فلزی درون جعبه چوبی برخورد می‌کنند. پیانو دارای ۸ اکتاو است و دامنه صوتی بالاتری نسبت به سایر سازهای معمولی دارد. این ساز در سال ۱۷۰۰ میلادی توسط بارتولومئو کریستافوری در ایتالیا اختراع شد.

نام این ساز در ابتدا “گراوی چمبالو کل پیانو افورته” بود که از دو قسمت “پیانو” به معنای ملایم و “فورته” به معنای صدای بلند تشکیل شده بود. پیانو انواع مختلفی دارد اما پرکاربردترین نوع آن پیانوی گرند است که در ایران با نام پیانوی رویال شناخته می‌شود. همچنین پیانوهای دیواری، الکتریک، چهارگوش و اسپینت نیز وجود دارند. آموزش آنلاین پیانو نیز یکی از درس‌های آنلاین موسیقی در آکادمی موسیقی نارون است و برای تمامی سنین در سطوح مختلف ارائه می‌شود.

آموزش آنلاین گیتار

گیتار، یکی از زیباترین سازها است که با استفاده از پیک یا انگشتان نواخته می‌شود. با تولید صدا در جهت ارتعاش سیم‌های آن، به دسته‌ی سازهای کوردوفون یا زه‌صدا تعلق دارد. گیتار علاوه بر تاریخچه‌ی قدیمی خود، همراه با تحولات موسیقی غربی، پیشرفت چشمگیری را تجربه کرده و به همین دلیل در دنیای موسیقی جایگاه ویژه‌ای دارد. گوناگونی گیتار نیز بستگی به نوع بدنه‌ی آن دارد، همچنین مدل‌های آکوستیک، کلاسیک، الکتروآکوستیک و جاز و بلوز از انواع رایج گیتارها هستند. آموزش آنلاین گیتار، یکی از درس‌های آنلاین موسیقی است که در آموزشگاه نارون ارائه می‌شود و برای تمامی سطوح از مبتدی تا پیشرفته و برای تمامی سنین قابل دسترسی است.

آموزش آنلاین پیانو

پیانو یکی از قدیمی‌ ترین سازها می باشد و طرفداران خیلی زیادی در دنیای موسیقی و ساز دارد. پیانو یک ساز صفحه کلیددار می باشد که در میان ساز‌های صفحه کلیددار، مشهورترین ساز محسوب می شود. صدای پیانو بر اثر برخورد چکش‌ هایی با سیم فلزی داخل جعبه چوبی آن تولید می‌ گردد. پیانو از هشت اکتاو تشکیل گردیده است. و به عبارتی بالاترین دامنه صوتی در میان سازهای معمولی را دارد.

به عنوان مثال ویولن فقط قادر به تولید ۵ اکتاو می باشد و حتی بهترین خواننده‌ ها نیز فقط قادر به خواندن سه اکتاو می باشند. پیانو از حدود سال ۱۷۰۰ میلادی یعنی بیشتر از ۳۰۰ سال پیش در شهر پادووای ایتالیا بوسیله بارتولومئو کریستافوری اختراع گردید. نام‌ گذاری این ساز نیز در ابتدا گراوی چمبالو کل پیانو ا فورته بوده‌ است که از دو بخش پیانو به معنی ملایم و فورته به معنی صدای بلند تشکیل گردیده است. این نام به خوبی توجیه‌ کننده و منعکس‌ کننده توانایی این ساز در تولید شدت‌ های مختلف صدا می باشد. پیانو انواع گوناگونی دارد ولی رایج‌ ترین نوع پیانو، پیانوی گرند می باشد که در ایران با نام پیانوی رویال شناخته می‌ شود. از انواع دیگر پیانو می‌ توان به پیانوی دیواری، پیانوی الکتریک، پیانوی چهارگوش و پیانوی اسپینت اشاره نمود که البته دو مورد آخر تقریبا منسوخ شده به حساب می‌ آیند. آموزش آنلاین پیانو، از سری آموزش های آنلاین موسیقی در آکادمی موسیقی فردوس می باشد و برای کلیه ی سنین در سطوح گوناگون از مبتدی تا پیشرفته تدریس می‌ شود.

موسیقی در تبریز

آموزش آنلاین اواز

در دو دهه اخیر، آموزش آواز در ایران به طور چشمگیری مورد توجه قرار گرفته و طرفداران زیادی پیدا کرده است. بیشتر هنرجویان آواز به یک ساز تخصصی نیز مسلط هستند و این مهارت به آنها در حرفه آواز کمک می‌کند. به همین دلیل، توصیه می‌شود همراه با آموزش آواز، یک ساز را نیز یاد بگیرید. انتخاب ساز مناسب بستگی به سبک آوازی دلخواه شما دارد. برای مثال، در آوازهای سنتی، سه‌تار یا تار معمولاً به عنوان سازهای همراه استفاده می‌شوند، اما برای پاپ، گیتار بهتر است.

در موسیقی آوازی، یک یا چند خواننده قطعه را اجرا می‌کنند، اما تمرکز اصلی روی آواز است و نه بر سازهای جانبی. آواز سنتی ایران یکی از انواع محبوب آواز است که طبقه‌بندی‌های مختلفی دارد، به عنوان مثال آوازهای ابوعطا، بیات ترک، دشتی، افشاری و بیات اصفهان (مشتقات دستگاه همایون). در آموزشگاه موسیقی نارون، آموزش آنلاین آواز با استفاده از بهترین اساتید ایران، برای تمامی سنین در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته ارائه می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کلاس‌ها، با ما تماس بگیرید.

آموزش آنلاین سنتور

ساز سنتور که یکی از سازهای موسیقی ایران است، در کلاس‌های آموزشگاه موسیقی نارون نیز در قالب آموزش آنلاین به طریق مجازی تدریس می‌شود. سنتور به عنوان یک ساز تقریباً مثلثی با بسیاری از سیم‌ها و دو زخمه چوبی تعریف می‌شود. نوع رایج سنتور شامل ۷۲ سیم است که به دسته‌های ۴ تایی و ۱۸ دسته تقسیم می‌شود. سنتور یکی از سازهای قدیمی ترین موسیقی سنتی ایران است و حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح به سر می‌برد. با این حال، همچنان سنتور یکی از سازهای پرطرفدار در ایران است و در بسیاری از گروه‌های موسیقی استفاده می‌شود. علاوه بر ایران، سنتور به عنوان یک ساز جهانی در کشورهای مختلف شناخته می‌شود و نام آن در هر کشور ممکن است متفاوت باشد.

به عنوان مثال، در چین به آن “یان کین”، در اروپای شرقی “دالسی مر”، در انگلستان “باتر فلای‌ها”، در آلمان و اتریش “مک پر”، در هندوستان “سنتور”، در کامبوج “فی” و در آمریکا به آن “زیتر” گفته می‌شود. بعلاوه، این ساز در کشورهایی مانند ارمنستان و گرجستان نیز رواج دارد. لازم به ذکر است که سنتورهای عراقی، هندی، مصری و ترکی حدود ۳۶۰ سیم دارند و نوازندگی سنتور با استفاده از دو چوب نازک به نام “مضراب” انجام می‌شود. در گذشته، مضراب‌ها بدون نمد بودند، اما امروزه مضراب‌ها با نمد پوشیده شده‌اند تا صدای سنتور نرم‌تر و کمتر زنگ‌دار شود. آموزش آنلاین سنتور نیز به عنوان بخشی از دوره‌های آموزشی موسیقی آنلاین در آموزشگاه موسیقی نارون ارائه می‌شود.

آموزش تنبک

آموزش آنلاین تنبک

تنبک، یکی از سازهای کوبه‌ای منطقه غرب ایران است و در چند سده اخیر، بسیار محبوب شده است. این ساز، به عنوان یکی از سازهای اصیل ایران شناخته می‌شود و به طبل‌های جام‌شکل دسته‌بندی می‌شود. ساختار تنبک در گذشته از چوب، سفال و فلز ساخته می‌شد، اما اکثراً امروزه از چوب تولید می‌شود. یک تنبک شامل قسمت‌های زیر است: پوست، دهانه بزرگ، تنه، پا، گلویی (نفیر) و دهانهٔ کوچک (کالیبر). در گذشته، تنبک با نام‌های “پهلوی دمبلک” و “دمبک” شناخته می‌شد.

از بین نوازندگان معروف تنبک می‌توان به حسین تهرانی، جهانگیر ملک، امیر ناصر افتتاح، بهمن رجبی، ناصر فرهنگ فر، محمد اسماعیلی، مرتضی اعیان، داریوش رفیعی، امیر بیداریان نژاد و ملوک ضرابی اشاره کرد. آموزش آنلاین تنبک جزو دوره‌های آموزشی آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی نارون است. این کلاس‌ ها برای تمامی سنین و در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته توسط بهترین اساتید برگزار می‌ شود.

آموزش آنلاین تار

تار، یکی از سازهای زهی ایران است که با مضراب نواخته می‌شود. واژه “تار” به معنای “رشته” در زبان فارسی به کار رفته است، به دلیل روش عملکرد آن. در گذشته، تار ایرانی پنج سیم (یا پنج تار) داشت و غلامحسین درویش یا درویش خان، سیم ششمی را به آن افزود که همچنان استفاده می‌شود. تار به سال ۲۶۰ هجری برمی‌گردد و از آن زمان تاکنون، به عنوان یکی از سازهای اصیل ایران و خاورمیانه شناخته می‌شود. کاسه تار به دو قسمت بزرگ و کوچک تقسیم می‌شود و قسمت کوچک را “نقاره” می‌نامند.

همچنین، پوست بر روی کاسه و نقاره تار کشیده می‌شود. فاصله‌ی سیم‌های هم صوت سفید نسبت به سیم‌های زرد معمولاً چهارم و فاصله‌ی سیم‌های سفید نسبت به سیم‌های بم اکتاو یا هشتم را شکل می‌دهد. آموزش آنلاین تار یکی از دوره‌های آموزشی آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی نارون است و توسط بهترین اساتید ایران برای تمامی سنین و در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته تدریس می‌شود. برای اطلاعات بیشتر و شرایط کلاس‌ها، کافیست با ما تماس بگیرید.

آموزش آنلاین سه تار

سه‌تار، یکی از انواع سازهای ایرانی است که در دسته سازهای زهی و مضرابی قرار می‌گیرد. این ساز با ناخن انگشت اشاره دست راست نواخته می‌شود. سه‌تار دارای چهار عدد سیم از جنس فولاد و برنز است که به موازات دسته از کاسه تا پنجه کشیده شده‌ است. صدای این ساز ظریف، تو دماغی و غمگین است؛ همچنین گستره صوتی این ساز از هنگامِ بمِ دو زیر خط حامل تا لا بمل بالای خط حامل، و در نتیجه نزدیک به ۳ اکتاو است.

در گذشته سه تار هم‌خانواده سازهایی مانند دوتار و تنبور بوده است. معمولاً سه تار به صورت تک نوازی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما به صورت گروهی به همراه سازهای دیگر نیز نواخته می‌شود. نوازندگان این ساز برای نواختن آن، در حالت نشسته روی زمین یا صندلی، کاسه ساز را به شکل کج و با زاویه ۴۵ درجه بر ران راست قرار می‌دهند و با نوک انگشتان دست چپ روی پرده‌ها روی دسته سه‌تار حرکت می‌کنند و با انگشت اشاره دست راست خود به سیم‌ها ضربه می‌زنند. آموزش آنلاین سه تار از سری آموزش‌های آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی نارون برای تمامی سنین در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته توسط بهترین اساتید ایران تدریس می‌شود.

آموزش آنلاین دف

دف یکی از سازهای کوبه‌ای موسیقی ایران است. این ساز شامل یک حلقه چوبی با پوست نازک است و صدای نسبتاً بمی دارد. دف برای پشتیبانی از ساز و حفظ وزن به کار می‌رفته است و رکن اصلی مجالس شادی و محافل اهل ذوق و عرفان بوده است. در سال‌های اخیر، نواختن دف در بسیاری از شهرهای ایران رواج بیش‌تری پیدا کرده ‌است و هنرجویان به یادگرفتن این ساز روی آورده‌اند. در شهر کردستان و به ویژه در استان کردستان و استان کرمانشاه، نواختن دف در مجالس و محافل شادی جایگاه خاصی دارد. ساختمان اصلی دف شامل کلاف اصلی، پوست، حلقه‌ها و گل‌میخ‌ها است. آموزش آنلاین دف از سری آموزش‌های آنلاین موسیقی در آموزشگاه آنلاین موسیقی نارون برای تمامی سنین در سطوح مختلف ارائه می‌شودآموزش موسیقی کودکان

آموزش آنلاین موسیقی کودک یا ارف

موسیقی کودکان یا ارف یکی از سبک‌های بین‌المللی موسیقی است. این موسیقی دارای سازبندی خاصی در کنار ملودی‌های ساده و شیرین است. هدف اصلی از ساخت موسیقی برای کودکان، تفریح و آموزش است. این سبک موسیقی توسط بزرگسالان برای کودکان نواخته می‌شود، اما به دلیل مخاطبی که به آن تعلق دارد، به موسیقی کودکان معروف شده است. علاوه بر آموزش، موسیقی کودکان در تعلیم و تربیت کودکان نقش مهمی در شکل گیری رفتار، آگاهی، یادگیری، مهارت، بازی، رقص و آشنایی با فرهنگ بومی ایفا می‌کند. همچنین، در برخی موارد، موسیقی کودکان یا ارف برای درمان بیماری‌های روانی و اختلالات ذهنی نیز به‌کار می‌ رود.

برای مثال، در درمان لکنت زبان در کودکان و نوجوانان از موسیقی کودک استفاده می‌شود. از اوایل قرن بیستم، شیوه‌های تدوین شده در آموزش موسیقی کودکان توسط موسیقیدانان معروف معرفی شده‌ اند. مهم‌ ترین روش‌ ها عبارتند از: روش مونته سوری، روش امیل ژاک دالکروز، روش کارل ارف، روش زولتان کدای، روش ادگار ویلمز و مارتینو، روش شینیچی سوزوکی، و روش سیستم منهتن. آموزش آنلاین موسیقی کودکان یا ارف از سری آموزش‌های آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی نارون برای تمامی سنین و سطوح تدریس می‌شود..

آموزش آنلاین تئوری موسیقی

تئوری موسیقی یکی از مهم‌ترین موضوعات در دنیای موسیقی است. این تئوری دربارهٔ قواعد، اصطلاحات و نحوه اجرای موسیقی بحث می‌کند. این تئوری از صدها سال قبل شکل گرفته و تکامل یافته. تئوری موسیقی شاخه‌ای تخصصی از رشته موسیقی است و شامل شناخت قواعد، علامت‌ها، نت‌ها، ترکیب میزان‌ها، ضرب‌ آهنگ و ساختارهای موسیقی است. تئوری موسیقی به اندازه‌ای مهم است که نظریه‌پردازان این رشته را به‌عنوان نظریه‌ پرداز موسیقی یا تئوریسین موسیقی شناخته می‌ کنند. برای یادگیری اصولی موسیقی، آشنایی حتی کمی با تئوری موسیقی ضروری است. آموزش آنلاین تئوری موسیقی در آموزشگاه آنلاین موسیقی نارون توسط بهترین اساتید ایران برای تمامی سنین و سطوح ارائه می‌ شود. برای اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

آموزش آنلاین ویولن

ویولن یک ساز زهی و آرشه‌ ای است که کوچک‌ ترین عضو سازهای زهی ـ آرشه‌ ای است. اصالت این ساز به ایتالیا بر می‌ گردد. برای نواختن، این ساز روی شانه چپ قرار می‌ گیرد. و با آرشه‌ای که در دست راست نوازنده است، نواخته می‌ شود. کوک سیم‌ های ویولن به ترتیب از صدای زیر به بم می‌ باشند: می (سیم اول)، لا (سیم دوم)، ر (سیم سوم)، سل (سیم چهارم). ویولن یکی از قدیمی‌ترین سازهای موسیقی است و پیدایش آن به قرن ۹ میلادی باز می‌ گردد. بسیاری از کارشناسان موسیقی معتقد هستند که ویولن نمونه تکمیل شده ساز رباب است. ویولن از ۵۸ قطعه مختلف ساخته شده و حدود ۴۰۰ گرم وزن دارد. آموزش آنلاین ویولن در آموزشگاه موسیقی نارون توسط بهترین اساتید ایران برای تمامی سنین و سطوح ارائه می‌ شود.

معرفی کتاب بلز من توسط نیلوفر شاهبازی

برچسب ها: بدون برچسب

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *