مربی موسیقی کودک در تبریز

مربی موسیقی کودک در تبریز

مربی موسیقی کودک در تبریز

مربی موسیقی کودک نیاز است دارای تحصیلات آکادمیک در این زمینه باشد. و همچنین دوره هایی را به منظور مربیگری کلاس موسیقی کـودک و آموزش موسیقی به کودکان را بگذرانند. اخیرا دسترسی به مربی موسیقی کودک در تبریز کار خیلی سختی نمی باشد. و به لطف شبکه های اجتماعی و سایتها می توانیم با روش کار مربـی موسیقی کودک در تبریز آشنا شویم. در این میان برگزاری کلاس ارف کودکان در خانه شرایطی خاص تر را ایجاد می نماید.

اگر که مربی موسیقی کودک در تبریز فقط تدریس خصوصی انجام دهد. و در هیچ موسسه ای مشغول به آموزش موسیقی به کودکان نباشد. می توانید از خدمات کلاس ارف کودکان به شکل خصوصی استفاده نمایید. دوره موسیقی کودک یا همان موسیقی ارف مطابق با برنامه خاصی که دارد طی می شود. و بعد از آن با مشورت مربی موسیقی کودک، ساز انتخاب می گردد.

کلاس های عمومی موسیقی برای کودکان بعضا جذاب تر از کلاس های خصوصی می باشد. این مورد مرتبط با مربی موسیقـی کودک در تبریز  است. با این حال همیشه شرایط شرکت در کلاس های عمومی آموزش موسیقی کودک وجود ندارد. و خیلی از والدین ترجیح می دهند. کودکانشان دوره ارف را به طور خصوصی بگذراند.

فهرست:

اهمیت یادگیری موسیقی در سنین پایین

آموزش موسیقی از سنین پایین، برتری‌های فراوانی در یادگیری و پرورش استعداد کودکان دارد. در این سنین، کودکان به شکل گیری شخصیت و اکتساب مهارت انعطاف پذیری پرداخته و به همین جهت، باید آنها را از ابتدا با موسیقی آشنا کرده و وارد دنیای آن کرد. به علاوه، آموزش موسیقی به کودکان در این سنین، تاثیر قابل توجهی در پرورش استعداد آنها دارد و می‌تواند آنها را به یک استاد موسیقی در آینده تبدیل کند. بر اساس تجربه اساتید و نابغه‌های موسیقی، آغاز آموزش موسیقی از سنین پایین، اساس موفقیت آنها است. بهترین استفاده از فرصت و قابلیتی که کودکان در این سنین دارند، آموزش موسیقی به آنهاست تا بتوانیم از آنها استادی موسیقی با استعداد در آینده بسازیم.

مربی موسیقی در تبریز

 

مزایای آموزش موسیقی کودکان در تبریز

برای درک دلایل ورود کودکان به دنیای موسیقی، باید با مزایای شگفت‌انگیزی که یادگیری موسیقی در تمامی جنبه‌های زندگی کودک دارد، آشنا باشیم. در ادامه، تاثیرات و مزایای پرورش استعداد موسیقی در کودکان را بررسی خواهیم کرد.

  • افزایش هوش کودک
  • توانایی درک بهتر مفاهیم
  • افزایش خلاقیت
  • بهتر شدن عمکرد درسی
  • تقویت زبان
  • آرامش بیشتر

نکاتی که قبل از فرستادن فرزندتان به کلاس موسیقی باید بدانید

قبل از اقدام به ثبت نام در کلاس موسیقی، ابتدا باید میزان علاقه فرزندتان به موسیقی را پیدا کنید و از آمادگی او برای شرکت در کلاس مطمئن شوید. بهتر است با آشنایی فرزندتان با صدای ساز های مختلف، او را با موسیقی و سازهای مختلف آشنا کنید و ببینید کدام ساز بیشتر به دلش نشسته است.

همچنین به سن فرزندتان توجه کنید؛ یادگیری موسیقی از سن 5 سالگی هم می‌تواند شروع شود، اما باید دقت کنید که در هر سنی، شروع به یادگیری موسیقی چگونه باید باشد و کدام ساز مناسب تر است. در این رابطه، می‌توانید با خواندن مقالات مربوطه، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

همچنین برای شروع کلاس موسیقی، باید مکان مناسب و نحوه کلاس را انتخاب کنید. کلاس موسیقی می‌تواند در منزل شما، در آموزشگاه یا به صورت آموزش آنلاین باشد.

در پایان، همیاری والدین نیز در فرایند یادگیری موسیقی کمک زیادی می کند. در هنگام تمرین کردن در منزل با فرزندتان همراه شوید و همیشه به او انگیزه بدهید و تشویقش کنید؛ بسیاری از نوابغ موسیقی نیز با کمک وتشویق بزرگترها از بچگی به موفقیت در آینده دست یافته‌اند.

کودکان موسیقی را با آموختن چه سازی شروع کنند؟

آموزش موسیقی به کودکان با فلوت ریکوردر بهترین پیشنهاد است، زیرا این ساز باعث برقراری ارتباط ساده تر کودکان با موسیقی شده و به همین دلیل، علاقه آنها به یادگیری موسیقی افزایش می یابد. البته مهم نیست که کودک از چه نوع سازی استفاده کند، بلکه این مهم است که با ساز انتخابی خود ارتباط خوبی برقرار کند و با خلاقیت و ذوق موسیقی، بتواند به یادگیری ادامه دهد.

مربی موسیقی کودک

 

کلاس ارف کودک

ارف در حقیقت نام (کارل ارف) دانشمند و موسیقیدان آلمانی می باشد. و سیستم آموزشی خیلی موثری بوسیله او برای آموزش موسیقی کودک تدوین گردیده است. و اصطلاحاً در ایران به صورت کلی کلاس موسیقی کودک را ارف می نامند. حتی کلاس هایی که از ارف کودکان تبعیت نمی نمایند. هم به همین نام شناخته می شوند. کلاس های گروهی کلاس موسیقی نزدیک دو سال طول می کشد. و طول دوره های خصوصی موسیقی کودک در تبریز نزدیک یک سال است. طول دوره موسیقی ارف بسته به آموزشگاه و پیگیری کودک می تواند متفاوت باشد.

با استفاده از رویکرد  ارف، دانش آموزان ریتم، ملودی، هماهنگی، بافت، شکل و دیگر عناصر موسیقی را می آموزند. دانش آموزان این مفاهیم را با صحبت کردن، آواز خواندن، حرکت، بازیگری و ابزار آلات می آموزند. این مفاهیم آموخته شده، به دنبال راههای دیگری برای جستجوی بیشتر خلاقیت همانند بداهه نوازی یا آهنگ سازی خود است. در روش کارل ارف بیشتر از ابزارهایی مثل زیلو فون، متال فون و گلوکن اشپیل مورد استفاده قرار می گیرد. در این درس ها عنصر اجرا وجود دارد که کودکان را کمک می نماید. تا درک ابتدایی و صحیحی از موسیقی داشته باشند. در روش کارل ارف، مفاهیم موسیقی از طریق آواز، اشعار، جنبش، درام و نواختن آلات موسیقی یاد داده می شود. این امر ابتکار، ترکیب و حس طبیعی بازی کودک را تشویق می شوند.

ساختار اصلی کلاس آموزش موسیقی کودکان

 در کلاس های آموزش موسیقی کودکان از یا ارفبا تکیه بر عناصری همانند بیان، آواز، ریتم و حرکت، مهارت های شنیداری و همچنین  رفتاری کودکان و حس زیبایی شناسی آنان بوسیله هنر والای موسیقی تقویت می گردد. در این کلاس ها، کودکان با فراگیری نوازندگی سازهایی ملودیک همانند انواع بلز ها،  زایلوفون ها و متالوفون ها و همچنین فلوت ریکوردر (که همگی آن ها از نظر سهولت  صدادهی، ساختار ساز و طرز نواختن بر مبنای فیزیک کودکان ساخته گردیده اند. ) به فراگیری علوم مقدماتی موسیقی مثل شناخت نام و صدای نت ها، اجرای ملودی های طبقه بندی گردیده و اجرای ریتم های ساده و ترکیبی می پردازند.

مربی آموزش کودک تبریز

تهیه ابزار موسیقی

از مراحل آموزش موسیقی به کودکان در منزل یا مجازی بایستی به فکر تهیه آلات نواختن موسیقی باشید. ممکن است باورش برایتان سخت باشد؛ ولی شما به ابزار بیشتری جهت آموزش به کودکان خود نیازی ندارید.

خیلی از دروس موسیقی را میتوانید بدون ابزار به کودک خود آموزش دهید. حتی میتوانید در کنار کودکتان آغاز نمایید به ساختن ساز های ابداعی که انجام این کار در نوع خود میتواند خیلی جالب و سرگرم کننده باشد.

شما میتوانید با صحبت کردن، زمزمه کردن، یا ایجاد صدا های کلامی گوناگونی به آموزش موسیقی بپردازید. میتوانید از صدای خود به جای ساز استفاده نمایید.

کف زدن، پا کوبیدن، ضربه زدن با انگشتان، تکان دادن بخش های گوناگون بدن، پریدن و … را میتوانیم ابزار های دیگر برای آموختن و آموزش دادن موسیقی برشماریم. با انجام این کار ها شما در کنار موسیقی، خلاقیت و ابداع را نیز به کودکتان آموزش داده اید.

ابزار های ارزان قیمت دیگری هم هستند که میتوانید از آنها برای آموزش اولیه موسیقی استفاده نمایید. این ابزار ها عبارتند از:

۱. ضبط کننده پلاستیکی

یکی از ابزار های ساده و ارزان برای این کار، ضبط کننده پلاستیکی است. طرز کار آن هم به این صورت می باشد که کودکان جهت ایجاد نتهای مختلف، انگشتان خود را بر روی حفره هایی قرار می دهد و سپس آنها را از آن حفره ها بر می دارد.

۲. طبل های دستی کوچک

این طبل ها در اَشکال گوناگون و در اندازه های مختلف در دسترس می باشند. این طبل ها ساده و ارزان قیمت می باشند و طرز کارشان نیز راحت است. طبلهای دستی جهت یادگیری ریتم خیلی مفید واقع می گردند.

مربی موسیقیی در تبریز

۳. زنگ های دستی

این ساز های کوچک و ارزان برای هنر دوستان مبتدی و به خصوص کودکان، ابزار کارآمدی تلقی می گردند. آنها را میتوان با تکان دادن یا حرکت دادن نواخت. جنس این ساز ها بسیار با دوام می باشد و بصورت تکی یا بسته ای به فروش می رسند.

موارد بیان شده بیشتر جهت آشنایی کودکان با موسیقی و آموزش های اولیه مناسب می باشد. جهت آموزش حرفه ای کودکان خود بهتر است که آنها موسیقی را در مهد کودک یا آموزشگاه بیاموزند.

دوره موسیقی کودک شامل موارد زیر می باشد. که بوسیله مربی موسیقی کودک در تبریز  آموزش داده می‌ شود:

  • نت خوانی
  • ریتم خوانی
  • نواختن سازهای بلز برای کودکان
  • فلوت ریکوردر

هنرجویان در دوره موسیقی کودک مبانی پیش نیاز نواختن ساز را می آموزند. همچنین ممکن است. جهت یادگیری کودک به طور کامل هم علاوه بر بلز برای کودکان در دوره های موسیقی ارف بوسیله مربی موسیقی کودک آموزش داده شود.

تکنیک ارف کودکان

در این تکنیک با استفاده از اسامی شخصیت های مورد علاقه کودکان، حیوانات، دست زدن، پایکوبی و دیگر محرک ها، بصورت غیر مستقیم نت خوانی و ریتم در موسیقی تدریس می شود. آمیختگی و ترکیب حرکات و ریتم های موزون تدریجی بوده و به درک موسیقیایی کودک کمک می نماید. سازهای مورد استفاده در ارف کودکان برگرفته از سازهای بومی ملل میباشد. که دیدن و نواختن آن برای کودکان هیجانی خاص دارد. اساس سازها مانند دیگر سازهای آموزشی می باشد اما روش استفاده با خلاقیتی متفاوت همراه می باشد.

کلاس خصوصی آموزش مربی موسیقی کودک در تبریز

همانگونه که گفته شد، خیلی از والدین بنا به شرایطی ترجیح می دهند. که کلاس موسیقی کودک به شکل خصوصی برگزار گردد. در این میان نیاز است که مربی موسیقی کودک دارای صلاحیتی در این زمینه دارد را برای تدریس بیابیم. کلاس ها هم به صورت خصوصی و هم نیمه خصوصی و در محل مربی موسـیقی کودک تشکیل می شود. و همچنین امکان دارد که در منزل کودک تشکیل شود. طول دوره بلز  برای کودکان مشخص می باشد. و بعد از آن نوبت به انتخاب ساز می رسد.

از مزیت های کلاس موسیقی کودک خصوصی می توان به این مورد اشاره نمود. که تمرکز مربی موسیقی ارف بر روی یک نفر می باشد. و کلیه مشکلات و ایرادهای کودک به راحتی رفع می گردد. همچنین این شرایط فراهم می گردد که تمرین های کودک در کنار مربی انجام گیرد. و مربی نیز با تمهیدات آموزشی مورد نیاز در ذهن کودک شما انگیزه و علاقه نسبت به دوره های آموزشی و کلاس ارف ایجاد می نماید.

اجرای کنسرت تابستان ۹۸

برچسب ها: بدون برچسب

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *